استفاده از اپلیکیشن کالری شمار

 استفاده از اپلیکیشن کالری شمار

کالری واحد اندازه گیری انرژی است. از کالری معمولاً برای اندازه گیری میزان انرژی غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود. برای چربی سوزی، باید کالری کمتری نسبت به آن چه بدنتان در روز می سوزاند مصرف کنید و همینطور برای یک افزایش وزن سالم باید کالری بیشتری از میزان سوخت و ساز بدنتان بخورید. بنابراین محاسبه میزان کالری دریافتی از اهمیت بالایی برخوردار است و به شما در کنترل دقیق رژیم غذایی و رسیدن به وزن ایده آلتان کمک می کند. در گذشته محاسبه کالری های دریافتی کاری دشوار به حساب می آمد اما امروزه با استفاده از اپلیکیشن های کالری شمار این دغدغه نیز به خوبی برطرف شده است. اکنون درباره مزایای استفاده از اپلیکیشن های کالری شمار و میزان کالری مورد نیاز زن ها و مردها در سنین گوناگون صحبت می کنیم.

مزایای استفاده از اپلیکیشن کالری شمار

استفاده از اپلیکیشن کالری شمار، یک روش اثبات شده و موفقیت آمیز برای افزایش یا کاهش وزن است. امروزه می توانید برای محاسبه تعداد کالری روزانه، از کالری شمار یا ماشین حساب کالری استفاده کنید. این گونه همه چیز به تعادل می رسد و شما اشراف بهتری نسبت به تغذیه و البته میزان فعالیتی که باید انجام دهید خواهید داشت. زیره با استفاده از فناوری های جدید، روشی متناسب با سبک زندگی امروزی فراهم کرده است که در این بخش به بیان تعدادی از مزیت های آن می پردازیم:

تعیین هدف

هنگامی که یک دفترچه یادداشت نگه دارید یا وعده های غذایی خود را از طریق تلفن هوشمند خود کنترل کنید، انتخاب های بهتری انجام می دهید. شما در مقابل خود پاسخگو می شوید و می توانید پیشرفت خود را بهتر ارزیابی کنید. در طی دو روز اول پیگیری وعده های غذایی و کالری آن ها ، شگفت زده خواهید شد؛ چرا که چیزهای بسیاری هستند که تا پیش از بررسی در کالر شمار، نامرئی بوده اند.

تعیین مقدار غذا

هنگامی که ببینید در واقع چقدر می توانید غذا مصرف کنید ، شروع به ارزیابی مجدد آنچه باید کنار گذاشته شود می کنید. اگر کالری ها را محاسبه می کنید، آن ها را به درستی برای نیازهای خود بشمارید. دقت کنید که بدن شما به چه مقدار کالری نیاز دارد و سپس به کمک اپلیکیشن همان میزان را مصرف کنید.

کالری شمار

تعیین نوع غذا

کنترل کالری برای محدود کردن رژیم غذایی نیست؛ بلکه برای خوردن غذاهای خوب به مقدار لازم است. شمارش کالری به شما کمک می کند مقدار مناسبی از  غذاهای بهتر بخورید. به اعداد درج شده روی برچسب های مواد غذایی توجه کنید. وقتی غذاهای فرآوری شده را محدود کرده و از رژیم غذایی خود خارج می کنید، خوردن غذاهای سالم برای شما آسان تر می شود.

تجسم و آگاهی

بیشتر لیست های مزایا به یک عامل اصلی برای موفقیت برمی گردند و آن تجسم است. وقتی به کالری شمار نگاه می کنید، چیزهای زیادی می بینید. اهداف خود را می بینید ، غذای خود را می بینید ، کالری را می بینید و در نتیجه تصمیم آگاهانه تری می گیرید. وقتی کالری دریافتی در برابر چشمان شماست ،اگر با خود و بدنتان صادق باشید انگیزه بیشتری برای کنترل تغذیه دارید و دیگر هر چیزی را نمی خورید مگر آنچه با هدف شما موافق باشد.

به طورمیانگین چقدر کالری لازم است؟

با درک تعداد کالری مورد نیاز بدن و استفاده از اپلیکیشن کالری شمار، می توانید رژیم لاغری یا چاقی خود را تنظیم کنید و به وزن مورد نظر خود برسید.

میزان کالری لازم برای بدن به عوامل مختلفی از جمله سن، قد، وزن فعلی، سطح فعالیت و سلامت سوخت و ساز بستگی دارد.

هنگام تلاش برای کاهش وزن، یک قانون کلی وجود دارد: اگر ۵۰۰ کالری کمتر از آن چه با توجه به وزن فعلی تان نیاز دارید، کالری مصرف کنید، هفته ای ۰.۴۵ کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.

کالری مورد نیاز زنان

یک زن با ​​فعالیت متوسط در سنین بین ۲۶ تا ۵۰ سالگی برای حفظ وزن خود باید روزانه حدود ۲۰۰۰ کالری و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم وزن در هفته باید روزانه ۱۵۰۰ کالری بخورد.

زنانی که فعالیتشان زیاد است و بیش از ۵ کیلومتر در روز پیاده روی می کنند، کالری سوزی بیشتری دارند. آن ها برای حفظ وزن خود باید ۲۲۰۰ کالری یا بیشتر در روز مصرف کنند و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرموزن در هفته حداقل باید ۱۷۰۰ کالری بخورند.

زنان جوان در اوایل ۲۰ سالگی به کالری بیشتری نیاز دارند. آنها برای حفظ وزن خود حدوداً ۲۲۰۰ کالری در روز نیاز دارند.

زنان بالای ۵۰ سال به طور کلی کالری کمتری نیاز دارند. زنان بالای ۵۰ سال با فعالیت متوسط برای حفظ وزن خود به ۱۸۰۰ کالری در روز و برای کاهش ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته، به ۱۳۰۰ کالری در روز نیاز دارند.

این برآوردها در مورد زنان باردار یا شیرده اعمال نمی شود ، زیرا آنها به میزان قابل توجهی کالری نیاز دارند.

کالری-شمار-زیره

کالری مورد نیاز مردان

یک مرد با فعالیت متوسط در سنین بین ۲۶ تا ۴۵ سال برای حفظ وزن خود به ۲۶۰۰ کالری در روز و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته، به ۲۱۰۰ کالری در روز نیاز دارد.

مردانی که فعالیتشان زیاد است و بیش از ۵ کیلومتر در روز پیاده روی می کنند ، کالری سوزی بیشتری دارند. آن ها ممکن است برای حفظ وزن خود به ۲۸۰۰-۳۰۰۰ کالری در روز و برای از دست دادن وزن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته به ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری در روز نیاز داشته باشند.

مردان جوان ۱۹-۲۵ ساله به انرژی بیشتری نیاز دارند. آنها برای حفظ وزن خود به طور متوسط ​​به ۲۸۰۰ کالری در روز و در صورت فعالیت زیاد به ۳۰۰۰ کالری نیاز دارند. مردان جوان با فعالیت متوسط برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته ، ​​باید روزانه ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری مصرف کنند.

معمولا با افزایش سن مردان، نیاز به انرژی کاهش می یابد. در سنین ۴۶ تا ۶۵ سالگی ، مردان با فعالیت متوسط ​​به طور میانگین ​​به ۲۴۰۰ کالری در روز نیاز دارند. پس از ۶۶ سال ، کالری مورد نیاز متوسط ​​مردان به حدود ۲۲۰۰ کالری در روز می رسد.

اپلیکیشن کالری شمار زیره به شما کمک می کند که کالری های ورودی به بدنتان را محاسبه کرده و دقیقا به همان میزان که میخواهید کالری مصرف کنید و رژیم غذایی سالم تری داشته باشید. با نصب اپلیکیشن زیره و خرید اکانت ویژه آن، می توانید رژیم غذایی خود را بهتر کنترل کنید و سریع تر به تناسب اندام و وزن ایده آل خود برسید.

زیره

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *