استفاده از اپلیکیشن کالری شمار

 استفاده از اپلیکیشن کالری شمار

کالری واحد اندازه گیری انرژی است. از کالری معمولاً برای اندازه گیری میزان انرژی غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود. برای چربی سوزی، باید کالری کمتری نسبت به آن چه بدنتان در روز می سوزاند مصرف کنید و همینطور برای یک افزایش وزن سالم باید کالری بیشتری از میزان سوخت و ساز بدنتان بخورید. بنابراین محاسبه میزان کالری دریافتی از اهمیت بالایی برخوردار است و به شما در کنترل دقیق رژیم غذایی و رسیدن به وزن ایده آلتان کمک می کند. در گذشته محاسبه کالری های دریافتی کاری دشوار به حساب می آمد اما امروزه با استفاده از اپلیکیشن های کالری شمار این دغدغه نیز به خوبی برطرف شده است. اکنون درباره مزایای استفاده از اپلیکیشن های کالری شمار و میزان کالری مورد نیاز زن ها و مردها در سنین گوناگون صحبت می کنیم.

رژیم کالری شماری چیست؟

افرادی که سعی در کاهش وزن دارند به خوبی می‌دانند که شمارش کالری‌های دریافتی و مصرفی، شیوه‌ای مطمئن برای رسیدن به مقصود است. این موضوع تا حدی شایع است که عقیدۀ بسیاری از افراد این است که تنها راه کاهش وزن، کالری شماری است. تا حدی که اپلیکیشن کالری شمار برای این افراد طراحی شده است.

طبیعی است که اگر کالری دریافتی روزانه را از ۳۰۰۰ کالری به ۲۰۰۰ کالری برسانیم، بدن به ناچار باید ۱۰۰۰ کالری کم شده را از طریق سوزاندن چربی‌ها و بافت‌های اضافۀ خود تأمین کند. این شیوه می‌تواند مؤثر واقع شود. اما اگر نکاتی که در رژیم کالری شماری وجود دارد را نادیده بگیرید، خود را در معرض خطراتی قرار خواهید داد. با در نظر گرفتن این مسأله، لازم می‌دانیم مزایا و معایبی که کالری شماری دارد را بیان کنیم.

مزایا و معایب کالری شماری

بدن ما، همۀ انرژی لازم برای انجام فعالیت را از طریق کالری دریافتی از مواد غذایی دریافت می‌کند. میزان انرژی دریافتی به کیفیت و کمیت غذاهایی که می‌خوریم بستگی دارد. کالری موجود در غذاها با کیفیت‌ها مختلف متفاوت از یکدیگر هستند. اما تقریباً هر چیزی که در سبد غذایی ما وجود دارد، اندازۀ تعیین شده‌ای از کالری را دارد که می‌توان با جست‌وجو دربارۀ آن بدان دست یافت. کالری شماری مزایای عمده‌ای به دنبال دارد. از جمله اینکه:

  • کاهش وزن در نتیجۀ کنترل میزان کالری دریافتی، مهم‌ترین مزیت کالری شماری است.
  • شمردن کالری دریافتی، با عدم مصرف بیش از اندازۀ غذا باعث کنترل و حفظ وزن ایده‌آل می‌شود.

از معایبی که این روش دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم توجه به کیفیت غذاها و روی آوردن به مواد غذایی ناسالم
  • از دست رفتن چربی‌های خوب و سالم موجود در بدن
  • گرفتن نتیجۀ عکس به دلیل کاهش متابولیسم در بدن
  • گرفتار شدن به رفتارهای وسواس‌گونه در مواجه با هر نوع خوردنی

آنچه در بالا گفته شد، بیش از هر چیز به رفتارها و نگرش فردی وابسته است. صرف کنترل کردن کالری دریافتی نمی‌تواند شیوه‌ای مطمئن برای کاهش و یا حفظ وزن ایده‌آل باشد. هرچند که این روش، شیوه‌ای خوب برای شروع یک روند جدید در زندگی است. اما باید این نکته را در نظر داشت که بیش از هر چیز باید به وارد کردن انواع غذاهای سالم، افزایش فعالیت فیزیکی، نوشیدن مقادیر بیشتر آب، تنظیم چرخۀ خواب و بیداری و مواردی از این دست توجه داشت. با این حال اگر قصد استفاده از این شیوه را دارید، اپلیکیشن کالری شمار می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

 اپلیکیشن کالری شمار

مزایای استفاده از اپلیکیشن کالری شمار

استفاده از اپلیکیشن کالری شمار، یک روش اثبات شده و موفقیت آمیز برای افزایش یا کاهش وزن است. امروزه می توانید برای محاسبه تعداد کالری روزانه، از کالری شمار یا ماشین حساب کالری استفاده کنید. این گونه همه چیز به تعادل می رسد و شما اشراف بهتری نسبت به تغذیه و البته میزان فعالیتی که باید انجام دهید خواهید داشت. زیره با استفاده از فناوری های جدید، روشی متناسب با سبک زندگی امروزی فراهم کرده است که در این بخش به بیان تعدادی از مزیت های آن می پردازیم:

تعیین هدف

هنگامی که یک دفترچه یادداشت نگه دارید یا وعده های غذایی خود را از طریق تلفن هوشمند خود کنترل کنید، انتخاب های بهتری انجام می دهید. شما در مقابل خود پاسخگو می شوید و می توانید پیشرفت خود را بهتر ارزیابی کنید. در طی دو روز اول پیگیری وعده های غذایی و کالری آن ها ، شگفت زده خواهید شد؛ چرا که چیزهای بسیاری هستند که تا پیش از بررسی در کالر شمار، نامرئی بوده اند.

تعیین مقدار غذا

هنگامی که ببینید در واقع چقدر می توانید غذا مصرف کنید ، شروع به ارزیابی مجدد آنچه باید کنار گذاشته شود می کنید. اگر کالری ها را محاسبه می کنید، آن ها را به درستی برای نیازهای خود بشمارید. دقت کنید که بدن شما به چه مقدار کالری نیاز دارد و سپس به کمک اپلیکیشن همان میزان را مصرف کنید.

تعیین نوع غذا

کنترل کالری برای محدود کردن رژیم غذایی نیست؛ بلکه برای خوردن غذاهای خوب به مقدار لازم است. شمارش کالری به شما کمک می کند مقدار مناسبی از  غذاهای بهتر بخورید. به اعداد درج شده روی برچسب های مواد غذایی توجه کنید. وقتی غذاهای فرآوری شده را محدود کرده و از رژیم غذایی خود خارج می کنید، خوردن غذاهای سالم برای شما آسان تر می شود.

تجسم و آگاهی

بیشتر لیست های مزایا به یک عامل اصلی برای موفقیت برمی گردند و آن تجسم است. وقتی به کالری شمار نگاه می کنید، چیزهای زیادی می بینید. اهداف خود را می بینید ، غذای خود را می بینید ، کالری را می بینید و در نتیجه تصمیم آگاهانه تری می گیرید. وقتی کالری دریافتی در برابر چشمان شماست ،اگر با خود و بدنتان صادق باشید انگیزه بیشتری برای کنترل تغذیه دارید و دیگر هر چیزی را نمی خورید مگر آنچه با هدف شما موافق باشد.

به طورمیانگین چقدر کالری لازم است؟

با درک تعداد کالری مورد نیاز بدن و استفاده از اپلیکیشن کالری شمار، می توانید رژیم لاغری یا چاقی خود را تنظیم کنید و به وزن مورد نظر خود برسید.میزان کالری لازم برای بدن به عوامل مختلفی از جمله سن، قد، وزن فعلی، سطح فعالیت و سلامت سوخت و ساز بستگی دارد.هنگام تلاش برای کاهش وزن، یک قانون کلی وجود دارد: اگر ۵۰۰ کالری کمتر از آن چه با توجه به وزن فعلی تان نیاز دارید، کالری مصرف کنید، هفته ای ۰.۴۵ کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.

کالری مورد نیاز زنان

یک زن با ​​فعالیت متوسط در سنین بین ۲۶ تا ۵۰ سالگی برای حفظ وزن خود باید روزانه حدود ۲۰۰۰ کالری و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم وزن در هفته باید روزانه ۱۵۰۰ کالری بخورد.زنانی که فعالیتشان زیاد است و بیش از ۵ کیلومتر در روز پیاده روی می کنند، کالری سوزی بیشتری دارند. آن ها برای حفظ وزن خود باید ۲۲۰۰ کالری یا بیشتر در روز مصرف کنند و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرموزن در هفته حداقل باید ۱۷۰۰ کالری بخورند.

زنان جوان در اوایل ۲۰ سالگی به کالری بیشتری نیاز دارند. آنها برای حفظ وزن خود حدوداً ۲۲۰۰ کالری در روز نیاز دارند.زنان بالای ۵۰ سال به طور کلی کالری کمتری نیاز دارند. زنان بالای ۵۰ سال با فعالیت متوسط برای حفظ وزن خود به ۱۸۰۰ کالری در روز و برای کاهش ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته، به ۱۳۰۰ کالری در روز نیاز دارند.این برآوردها در مورد زنان باردار یا شیرده اعمال نمی شود ، زیرا آنها به میزان قابل توجهی کالری نیاز دارند.

کالری مورد نیاز مردان

یک مرد با فعالیت متوسط در سنین بین ۲۶ تا ۴۵ سال برای حفظ وزن خود به ۲۶۰۰ کالری در روز و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته، به ۲۱۰۰ کالری در روز نیاز دارد.مردانی که فعالیتشان زیاد است و بیش از ۵ کیلومتر در روز پیاده روی می کنند ، کالری سوزی بیشتری دارند. آن ها ممکن است برای حفظ وزن خود به ۲۸۰۰-۳۰۰۰ کالری در روز و برای از دست دادن وزن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته به ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری در روز نیاز داشته باشند.

مردان جوان ۱۹-۲۵ ساله به انرژی بیشتری نیاز دارند. آنها برای حفظ وزن خود به طور متوسط ​​به ۲۸۰۰ کالری در روز و در صورت فعالیت زیاد به ۳۰۰۰ کالری نیاز دارند. مردان جوان با فعالیت متوسط برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته ، ​​باید روزانه ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری مصرف کنند.معمولا با افزایش سن مردان، نیاز به انرژی کاهش می یابد. در سنین ۴۶ تا ۶۵ سالگی ، مردان با فعالیت متوسط ​​به طور میانگین ​​به ۲۴۰۰ کالری در روز نیاز دارند. پس از ۶۶ سال ، کالری مورد نیاز متوسط ​​مردان به حدود ۲۲۰۰ کالری در روز می رسد.

کالری شمار زیره

کالری شمار زیره؛ یک دستیار خوب!

شمارش کالری ممکن است کاری سخت و پیچیده به نظر آید. واقعاً هم همینطور است. اینکه پیش از خوردن هر غذا، میزان کالری را محاسبه و آن را با فعالیت‌های پیش رو بسنجید، زمان و توجه زیادی می‌طلبد. از این رو، استفاده از اپلیکیشن کالری شمار می‌تواند مفید واقع شود. اپلیکیشن کالری شمار زیره، یکی از برنامه‌های تحت گوشی موبایل است که مانند دستیار شما برای شمردن کالری دریافتی و مصرفی عمل می‌کند. استفاده از این برنامه، مزایای متعددی به دنبال دارد:

  • با استفاده از برنامۀ کالری شمار، انتخاب‌های بهتر و دقیق‌تری در میزان و کیفیت غذای مصرفی انجام خواهید داد. بررسی دقیق میزان کالری دریافتی و تعیین مقدار غذایی که باید مصرف شود، مزایایی هستند که بدون وجود اپلیکیشن، دستیابی به هدف را بسیار سخت خواهند کرد.
  • با استفاده از این برنامه می‌توانید درک بهتری از رژیم غذایی خود داشته باشید. به این شکل که جزئیات بسیار بیشتری را در یک نگاه دریافت خواهید کرد. با تعیین میزان کالری دریافتی و آنچه مورد نیاز بدن است، می‌توان بسیار سریع‌تر رژیم لاغری یا چاقی را دنبال کرد. تنها کاری که باید انجام داد این است که داده‌های دقیق را در برنامه وارد کرده و آنچه به شما توصیه می‌شود را به دقت انجام دهید.

اپلیکیشن کالری شمار زیره به شما کمک می کند که کالری های ورودی به بدنتان را محاسبه کرده و دقیقا به همان میزان که میخواهید کالری مصرف کنید و رژیم غذایی سالم تری داشته باشید. با نصب اپلیکیشن زیره و خرید اکانت ویژه آن، می توانید رژیم غذایی خود را بهتر کنترل کنید و سریع تر به تناسب اندام و وزن ایده آل خود برسید.به لطف پیشرفت تکنولوژی، کاهش یا افزایش وزن دیگر کار سختی نخواهد بود. اما همواره توصیه می‌شود که هیچ رژیم غذایی را بدون مشورت متخصص تغذیه و پزشک خود دنبال نکنید.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *