انواع سوشی

 انواع سوشی

یکی از پرطرفدارترین غذاهای ژاپنی که این روزها به شدت جایگاه خودش را بین مردم جهان باز کرده، سوشی است. گستردگی تنوع سوشی‌ها بسیار زیاد است. معمولا اگر اهل سفارش آنلاین سوشی باشید یا اهل رفتن به یکی از رستوران‌های تخصصی سوشی باشید، با منوی متنوعی مواجه می‌شوید که انواع سوشی در آن نوشته شده است. اطلاع از محتویات رایج‌ترین انواع سوشی به همراه طرز تهیه سوشی به شما کمک می‌کند که بیشتر با این غذای خوشمزه و سالم آشنا شوید.

پس تا پایان همراه ما باشید!

با انواع سوشی آشنا شوید!

دنیای سوشی بسیار متنوع و رنگارنگ است. ظرف‌های سرو انواع سوشی معمولا جذابیت زیادی دارند. شکل و فرم سوشی‌ها با محتویات آن‌ها مشخص می‌شود. اگر روغن های مفید برای سلامتی را بشناسید، می‌دانید که روغن ماهی بهترین میزان امگا ۳ را برای بدن تامین می‌کند، این دقیقا به‌دلیل محبوبیت بیش از اندازه آبزیان در رژیم‌های غذایی است که تا این اندازه مفید هستند.

جالب است بدانید که مصرف آبزیان که دارای مقادیر زیادی امگا۳ است، ارتباط آلزایمر و تغذیه را روشن کرده است. افرادی که مصرف امگا۳ بالایی دارند، به ندرت مبتلا به آلزایمر می‌شوند.

۱- سوشی نیگیری

یکی از انواع سوشی در دنیای خوشمزه سوشی‌ها، نیگیری است. این سوشی خوشمزه با گلوله‌های برنجی تهیه می‌شود و معمولا دور گلوله‌های برنجی با ماهی پیچیده می‌شود. نوع سرو نیگیری به‌صورت ماهی خام است، اما برای افرادی که توانایی خوردن این سبک سوشی را ندارند، می‌توان برخی انواع نیگیری را به صورت پخته نیز مصرف کرد. با مصرف سوشی، ریسک ریزش مو در دوران رژیم را کاهش خواهید داد.

۲- سوشی ساشیمی

اگر عاشق طعم ماهی و صدف هستید، می‌توانید یکی از انواع سوشی را انتخاب کنید که در تهیه آن هیچ برنج یا مواد غذایی دیگری وجود ندارد. سفارش سوشی ساشیمی بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید داشته باشید.

۳- سوشی ماکی

سوشی ماکی از پرطرفدارترین انواع سوشی در ژاپن است. این سوشی در میان ژاپنی‌ها به‌دلیل وجود جلبک بسیار محبوب است. برای تهیه سوشی ماکی از برنج، جلبک و ماهی استفاده می‌شود و گلوله‌های برنج ابتدا با ماهی و سپس، جلبک پیچیده شده و آماده خوردن می‌شوند.

۴- سوشی نوریماکی

یکی از انواع سوشی که معمولا خارج از ژاپن با ورقه‌های جلبک خشک پیچیده می‌شود، سوشی نوریماکی است. این نوع سوشی در ژاپن کم‌تر محبوبیت دارد.

۵- سوشی تماکی

انواع سوشی

یکی از انواع سوشی که شاید شکل آن با تصویر ذهنی شما از سوشی متفاوت باشد، سوشی تماکی است. این نوع سوشی به‌وسیله ورق جلبک به صورت قیف‌مانند پیچیده می‌شود و داخل آن به وسیله سبزیجات، ماهی و برنج سوشی پر می‌شود.

۶- سوشی اوشیزوشی

یکی از انواع سوشی که بسیار محبوب است، سوشی اوشیزوشی است. برای تهیه این نوع سوشی تمام مواد تشکیل دهنده سوشی در ظروف مخصوص چوبی آن به صورت قالبی و فشرده ریخته می‌شوند و نصف روز به همان شکل می‌مانند تا میزان فشردگی کامل باشد و شکل و فرم نهایی اوشیزوشی حفظ شود.

۷- سوشی ایناری

سوشی ایناری ارزان‌ترین نوع سوشی محسوب می‌شود و محتویات برنج در آن، داخل کیسه‌های توفوی سرخ شده قرار داده شده و سرو می‌شود.

طرز تهیه سوشی

یکی از پرطرفدارترین نوع سوشی را در این‌جا به شما آموزش می‌دهیم. شما می‌توانید باتوجه به همین دستور پخت، انواع سوشی را تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. ابتدا در طرز تهیه سوشی، برنج آن را تهیه کنید و سپس، به آماده سازی موارد دیگر بپردازید.

موارد لازم:

۵  ورق جلبک مخصوص سوشی

۵۰ گرم ماهی تن با ورقه‌های باریک (یا هر نوع ماهی وابسته به انواع سوشی موردنظر)

۱ عدد خیار که به صورت نواری بریده شده

۱ عدد هویج که به صورت نواری بریده شده

۲ فنجان برنج سوشی آماده شده

مواد لازم برنج سوشی:

۴  فنجان برنج سوشی دانه کوتاه

۶ فنجان آب

۲/۱ فنجان سرکه برنج

۲  قاشق غذاخوری شکر

۲ قاشق چای خوری نمک

در طرز تهیه سوشی باید برنج را آماده کنید. برنج‌ مخصوص را درون قابلمه به همراه ۶ لیوان آب بریزید و سپس، آن را روی شعله گاز حرارت دهید. درب قابلمه را ببندید، حرارت را کم کنید و اجازه دهید برنج ۱۵ دقیقه بجوشد. بعد از این زمان، باید آب داخل برنج قابل مشاهده نباشد.

سپس، برنج را بر روی کاغذ روغنی بریزید و با سرکه، شکر و نمک مزه‌دار کنید. روی یک سطح بامبو مخصوص، جلبک‌ها را بچینید و روی آن را با استفاده از برنج در حال استراحت بپوشانید. یادتان باشد که بخشی از جلبک برای رول شدن باید آزاد باشد. ماهی موردنظرتان را در مرکز برنح قرار دهید و با کمک بامبوها، پروسه رول شدن را کامل کنید. بعد از اتمام این مرحله با چاقویی تیز، سوشی‌ها را برش بزنید و سرو کنید.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *