خوراکی هایی سرطان زا که نباید خورده شوند!

 خوراکی هایی سرطان زا که نباید خورده شوند!

سلامتی نعمتی است که بسیاری از ما متوجه آن نیستیم. آسیب‌هایی که با تغذیه نادرست و سبک زندگی ناسالم به سلامت انسان وارد می‌شود، بسیار جبران ناپذیر است. همین موضوع ضرورت پرداختن به موضوع تغذیه سالم و رژیم غذایی را بیش از پیش دارای اهمیت می‌کند. بسیاری از ما، خوراکی های سرطان زا زیادی در طول روز مصرف می‌کنیم و هیچ آگاهی درخصوص آن نداریم. اثرات منفی که این خوراکی‌ها در سلامت ما ایجاد می‌کنند، موجب می‌شود تا به‌طور دقیق به موضوع خوراکی هایی سرطان زا بپردازیم تا آگاهی شما عزیزان از سبک تغذیه را افزایش دهیم.

نقش خوراکی‌ها در سلامتی چیست؟

شاید هنوز ندانید که نقش خوراکی‌هایی که طی روز در تغذیه روتین ما قرار می‌گیرند. چیست. شاید تحقیقات ما در زمینه رابطه خواب و کاهش وزن یا رژیم غذایی سالمندان در دوران کرونا، آگاهی مطلوبی در خصوص سبک زندگی سالم ارائه کرده باشد. اما هنوز به نقش مهم خوراکی‌ها در حفظ سلامتی آگاهی چندانی نداریم. در یک توضیح ساده، تصور کنید که خوراکی هایی سرطان زا وارد بدن ما می‌شوند و ساعت‌ها درون بدن ما دچار تغییرات می‌شوند. بدن در تلاش است تا مواد غذایی مفید را استخراج کند. اما در شرایطی که این خوراکی‌ها دارای مواد سمی و سرطان‌زا باشند، بدن این مواد را نیز در خود جذب می‌کند. پس بدیهی است که چه آسیبی به بدن وارد می‌شود. خوراکی‌ها اصلی‌ترین ورودی‌های بدن بعد از هوا و اکسیژن هستند. پس باید بدانید که نقش آن‌ها در سلامت بدن بسیار جدی است و با شناخت خوراکی هایی سرطان زا از مصرف آن جلوگیری کنید.

خوراکی های سرطان زا را بشناسید!

به دلیل اهمیت آگاهی در سبک زندگی و تغذیه، کالری شمار زیره در این بخش به خوراکی هایی سرطان زا می‌پردازد تا با اطلاع از خطرات مصرف آن‌ها، سعی بر حذف این خوراکی‌ها از زندگی‌تان داشته باشید.

۱- غذاهای دارای مواد نگهدارنده

متاسفانه زندگی ماشینی امروز به ما تحمیل کرده است که خرید‌های روزانه را کنار بگذاریم و به سمت و سوی خوراکی‌هایی با طول مدت زمان نگهداری بالا برویم. غذاهای دارای مواد نگهدارنده به‌صورت کنسرو و بسته بندی‌های فروشگاهی ارائه می‌شوند. به جرعت می‌توان ادعا کرد که این مواد نگهدارنده در دسته بندی خوراکی هایی سرطان زا و خطرناک قرار می‌گیرد. ماده شیمیایی موجود در آلومینیوم کنسروها نیز، موجب پدیدار شدن ترکیبات شیمیایی سرطان‌زا در خوراکی‌ها می‌شود.

۲- مواد غذایی تراریخته و غیراورگانیک

معمولا دستکاری‌های ژنتیکی این روزها در مواد غذایی به شدت افزایش یافته است. حتی طعم و مزه بسیاری از خوراکی‌های طبیعی دچار تغییر شده است و دیگر هیچ چیز عطر و بوی قبل را ندارد. هرچند دستکاری ژنتیکی با هدف بهبود شرایط رشد گیاه انجام می‌شود، اما طبق تحقیقات سازمان بهداشت جهانی، در اکثر مواقع چنین خوراکی‌هایی در دسته بندی خوراکی هایی سرطان زا جای گرفته‌اند.

خوراکی هایی سرطان زا

۳- سرخ کردنی‌های مضر

تنقلاتی مثل چیپس، فست فودها و هر خوراکی که با روغن‌های با ترانس و سدیم آماده شده باشد، در دسته بندی خوراکی‌ هایی سرطان زا قرار می‌گیرد که باید تا حد امکان مصرف آن را کنترل و حذف کرد. افزایش کلسترول، فشار خون و بیماری‌های اینچنینی از رایج‌ترین مشکلات مصرف چنین خوراکی‌هایی است.

۴- گوشت‌های فراوری شده (سوسیس و کالباس)

یکی از خوشمزه‌ترین خوراکی‌های رایجی که اکثر ما عادت به خوردن آن داریم، سوسیس و کالباس است. این گوشت‌های فراوری شده خطرناک‌ترین مواد غذایی مضر محسوب می‌شوند که خطر ابتلا به سرطان را چند برابر می‌کنند.

۵- شیرین کننده‌های مصنوعی

متاسفانه عدم آگاهی برخی پزشکان و تجویز شیرین کننده‌های مصنوعی موجب افزایش طرفداران استفاده از آن شده است. این شیرین کننده‌ها، بخش مهمی از خوراکی هایی سرطان زا و مضر را تشکیل می‌دهند. آسپارتام رایج‌ترین ماده شیمیایی موجود در این شیرین کننده‌ها است.

۶- ماهی و مرغ پرورشی

در پرورش‌های صنعتی همه چیز به سود و منفعت تولید کننده باز می‌گردد. بدیهی است که پرورش با هورمون‌های تزریقی،  آنتی بیوتیک‌‌ها، آفت کش‌ها و قارچ کش‌ها موجب می‌شود تا ماهی‌های پرورشی و مرغ‌های این‌چنینی در دسته بندی خوراکی هایی سرطان زا قرار گیرند.

۷- خوراکی‌های دودی و نمکی

حتما اگر در بازارهای شمالی قدم زده باشید ماهی‌های دودی را دیده‌اید. ماهی‌های نمکی یا مرغ‌های نمکی که با استفاده از نیترات ماندگاری بالایی پیدا کرده‌اند بسیار خطرناک هستند. برنج دودی، ماهی دودی و نمکی در دسته بندی خوراکی هایی سرطان زا و خطرناک قرار می‌گیرند.

۸- پاپ کورن‌های آماده به طبخ

یکی از رایج‌ترین خوراکی‌هایی که طرفداران زیادی دارد، پاپ‌ کورن‌هایی است که داخل کیسه‌های آماده برای قراردادن داخل مایکروویو ارائه می‌شود. این نوع پاپ کورن به‌دلیل مجاورت با کیسه‌های اسید پرفلووروکاتنیک (PFOA) بسیار سرطان‌زا و خطرناک است. این مواد در قابلمه‌های تفلون نیز وجود دارد و خوراکی هایی سرطان زا به ما تحویل می‌دهد.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *