غذاهای ارگانیک سالم‌ترند یا غذای اصلاح ژنتیکی شده؟

 غذاهای ارگانیک سالم‌ترند یا غذای اصلاح ژنتیکی شده؟

اگر اهل جستجو در شبکه‌های اجتماعی یا خبری باشید و دغدغه‌تان سلامتی و نوع تغذیه سالم باشد، حتما این روزها در خصوص غذاهای اصلاح ژنتیکی شده و غذاهای ارگانیک شنیده‌اید. این نوع از خوراکی‌ها هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و طرفداران خاصی را به خود جذب کرده‌اند. معمولا مخالفان و موافقان هرکدام از این نوع از خوراکی‌ها، علل خاص خودشان را برای مخالفت یا پذیرش این نوع از تغذیه دارند. تفاوتی ندارد که طرفدار رژیم کتوژنیک باشید یا خام گیاه‌خواری، در هر صورت باید در مورد نوع غذای مصرفی بیشتر بدانید.

در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی دقیق غذاهای ارگانیک و غذای اصلاح ژنتیکی شده بپردازیم و مزایا و معایب هرکدام را بررسی کنیم.

غذاهای ارگانیک چیست؟

در ابتدا بهتر است بدانید که غذای ارگانیک چیست و ویژگی بارز غذای ارگانیک چه چیزی است. غذاهای ارگانیک معمولا از محصولات کشاورزی و دامی ارگانیک ساخته می‌شوند. در این نوع از غذاها می‌توانید میزان بسیار زیادی از فواید غذایی را یافت؛ چرا که در پروسه تولید و پردازش محصولات کشاورزی یا دامی ارگانیک، از هیچ ماده شیمیایی، هورمونی، پرتودهی، حلال صنعتی و آفت کش استفاده نشده است.

تولید این محصولات به‌گونه‌ای است که مثلا در حیاط پشتی منزل‌تان بدون هیچ ماده شیمیایی و دخالت کننده‌ای به‌صورت ارگانیک و سالم رشد کرده است. همین ویژگی موجب می‌شود تا عده زیادی از افراد که علاقه‌مند به تغذیه سالم هستند، بابت این نوع غذاهای ارگانیک هزینه بیشتری کنند و رضایت بیشتری احساس نمایند.

فواید غذاهای ارگانیک چیست؟

غذاهای ارگانیک بسیار مفید‌تر هستند و مواد غذایی موردنیاز بدن را تامین می‌کنند. مواد غذاهای ارگانیک هیچ ارتباطی با آفت کش‌ها، قارچ کش‌ها و علف کش‌های شیمیایی ندارند و این به معنای سلامت ماندن گیاه است. کشاورزی، پرورش دام و مرغ‌داری ارگانیک هیچ آسیبی به طبیعت وارد نمی‌کند و بعد انسانی آن نیز به خوبی درنظر گرفته می‌شود. تاریخ‌چه مصرف غذاهای ارگانیک در طول تاریخ بسیار کهن بوده است و اثرات مثبت غذاهای ارگانیک در طول این سال‌ها اثبات شده است. معمولا طعم و عطر غذاهای ارگانیک بسیار جذاب‌تر و دلپذیرتر است. بهتر است بدانید که در غذای ارگانیک میزان مواد نگهدارنده صفر است و این مواد اصلی‌ترین عامل ایجاد سرطان‌ها هستند. پس بدیهی است که غذای ارگانیک بسیار مفید است. حتما در رژیم غذایی برای کبد چرب از خوراکی‌های ارگانیک استفاده کنید.

تفاوت‌های غذاهای ارگانیک و غذای اصلاح ژنتیکی شده چیست؟

مطمئنا در کشاورزی صنعتی به گوش‌تان خورده است که تا چه اندازه از کودهای شیمیایی، آفت کش‌های شیمیایی و علف کش‌ها استفاده می‌شود. بدیهی است که میزانی از این مواد شیمیایی در خاک و گیاه نفوذ می‌کنند. پس می‌توان ادعا کرد که غذاهای ارگانیک بسیار سالم‌تر تولید می‌شوند؛ چرا که در خاک ارگانیک و طبیعی رشد می‌کنند و برای تولید آن‌ها از آفت‌ کش‌های طبیعی استفاده می‌شود.

سلامت بودن این غذاها از ویژگی‌های اساسی آن است. نکته دیگر در تولید دام به‌صورت ارگانیک چنین است که در این پروسه حیوانات به‌طور طبیعی زندگی می‌کنند و سیر طبیعی رشد و پروار شدن را طی می‌کنند. درحالی‌که صنعت دامپروری و مرغ‌داری، حیوانات را به‌وسیله آنتی بیوتیک، هورمون و غذاهای خاص به‌طور غیرطبیعی رشد می‌دهد و زندگی طبیعی آن‌ها را تبدیل به زندگی محدود در فضایی بسته می‌کند.

غذای اصلاح ژنتیکی شده چیست؟

اگر یکی از دغدغه‌های شما کسب آگاهی در خصوص این است که بشقاب سلامت چیست یا نوع تغذیه سالم چگونه است، قطعا باید در مورد غذای اصلاح ژنتیکی شده نیز بدانید. مواد غذایی اصلاح ژنتیکی شده یا تراریخته، معمولا با اصلاح کردن کدهای ژنتیکی خاصی به وجود می‌آیند که مقاوم به اکثر آفت‌ها و قارچ‌ها باشند. این نوع غذا معمولا مدت زمان ماندگاری بیشتری دارند، آسیب پذیری کم‌تری نسبت به آفت‌ها دارند، قابلیت رشد در بسیاری از محیط‌ها را دارا هستند. غذاهایی که اصلاح ژنتیکی شده‌اند، معمولا با هدف کیفیت بالاتر و محصول بهتر تغییر کرده‌اند. پس با توجه به این ویژگی‌های مثبت، علت عدم علاقه برخی افراد به این مدل کشاورزی چیست؟

چرا غذای اصلاح ژنتیکی شده مخالفان زیادی دارند؟

معمولا غذاهایی که اصلاح ژنتیکی شده‌اند، دارای تغییرات خاص در کدهای ژنتیکی هستند. همین موضوع موجب می‌شود تا ریسک ایجاد شدن پروتئین‌های جدید و آلرژی زا بودن در این مدل غذاها افزایش یابد. مقاومت این مدل محصولات به آنتی بیوتیک‌ها، سم‌ها و همچنین خطراتی مثل اختلال در جنین‌های متولد شده و افزایش ریسک سرطان در دراز مدت از معایبی است که برای غذاهای اصلاح ژنتیک شده عنوان می‌شود. هرچند هیچ‌یک از این موارد هنوز اثبات شده نیستند. اما مخالفان این مدل کشاورزی و دامپروری، به‌دلیل عدم وجود تحقیقات و بررسی‌ها در طولانی مدت، احتمال بروز مشکلات زیاد بعد از گذشت مدت زمان طولانی را می‌دهند.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *