مولتی ویتامین های موثر در کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن

 مولتی ویتامین های موثر در کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن

مکمل‌ها نقش اساسی در تنظیم متابولیسم بدن ایفا می‌کنند. افزایش متابولیسم در کنار رعایت رژیم غذایی اصولی مهم‌ترین عامل در کاهش وزن محسوب می‌شود. کاهش وزن اصولی بدون ایجاد آسیب در بخش‌های مختلف بدن انسان انجام می‌شود. معمولا افراد علاقه‌مند به سلامتی، نسبت به مصرف ویتامین‌های موردنیاز بدن خصوصا در دوره‌های کاهش وزن حساس‌تر هستند.

در این مقاله به بررسی بهترین مولتی ویتامین برای کاهش وزن می‌پردازیم و تاثیر مکمل برای افزایش متابولیسم بدن را بررسی خواهیم کرد.

اثر مکمل برای افزایش متابولیسم بدن چیست؟

ویتامین‌ها و مواد مغذی در بدن انسان تعادل مطلوبی ایجاد می‌کنند تا سوخت و ساز به‌خوبی انجام شود. زمانی که ویتامین خاصی در بدن کم می‌شود، متابولیسم بدن نیز کاهش پیدا می‌کند. این کاهش متابولیسم، منجر به کند شدن روند کاهش وزن می‌گردد و در صورت عدم تامین ویتامین‌های موردنیاز بدن، سلامت فرد به خطر خواهد افتاد.مکمل‌ها موجب می‌شوند تا نظم سیستم تبدیل قند و چربی به انرژی، بهتر انجام شود و چربی سوزی به خوبی صورت پذیرد. این خلاصه فرآیندی است که حاصل استفاده از بهترین مولتی ویتامین برای کاهش وزن است.

بهترین مولتی ویتامین برای کاهش وزن چیست؟

اگر برای کاهش وزن از متخصصین این حوزه مثل کالری شمار زیره کمک بگیرید، قطعا رژیم غذایی متعادلی برای‌تان تنظیم می‌شود. در یک رژیم غذایی مناسب، میزان ویتامین و مکمل برای افزایش متابولیسم بدن، در خوراکی‌ها وجود دارد.مصرف ویتامین‌ها از طریق منابع طبیعی مثل ماهی، تخم مرغ، میگو، سبزیجات، میوه‌ها و سبوس برنج، موجب می‌شود تا بدون نیاز به هر مکملی متابولیسم بدن‌تان را به بیشترین میزان برسانید. در واقع، بهترین مولتی ویتامین برای کاهش وزن همان ویتامین‌ها و مواد مغذی است که در رژیم غذایی روزانه‌تان قرار گرفته است.

چه زمانی باید ویتامین و مکمل مصرف کنید؟

سبک زندگی و رفتار ما نقش مهمی در تنظیم متابولیسم بدن دارد. رابطه خواب و کاهش وزن در کنار سبک تغذیه و مصرف مکمل‌ها موجب می‌شود تا کاهش وزن سریع‌تری داشته باشید و بدون آسیب به بدن، این روند را طی کنید.

اما سوال این‌جا است که زمان مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌ها چه زمانی است؟

معمولا زمانی که رژیم‌های غذایی خودسرانه‌ای می‌گیرید یا از رژیم غذایی شخص دیگری برای خودتان استفاده می‌کنید، دچار کمبود ویتامین می‌شوید؛ زیرا رژیم غذایی باید براساس نیاز بدن هر فرد تهیه شود و استفاده از رژیم‌های غذایی که نسخه همگانی است، اصلا پیشنهاد نمی‌شود.اگر شما نیز سابقه چنین رژیم‌های غذایی دارید، باید بعد از انجام آزمایش خون و تجویز پزشک، نسبت به مصرف بهترین مولتی ویتامین برای کاهش وزن اقدام کنید تا نیاز بدن‌تان را تامین کنید.

مولتی ویتامین برای کاهش وزن

ویتامین‌های طبیعی و موثر در کاهش وزن

اگر مقاله ۱۰ مواد غذایی تاثیرگذار در روند کاهش وزن را مطالعه کرده باشید، قطعا می‌دانید که مصرف برخی خوراکی‌ها در دوران رژیم غذایی به شدت توصیه می‌شود. گنجاندن خوراکی‌هایی مثل بروکلی، هویج، ماهی، قهوه، تخم شربتی، سیب و مرکبات موجب می‌شود تا بهترین مولتی ویتامین برای کاهش وزن را به بدن برسانید.این خوراکی‌ها تقریبا شما را از مصرف مکمل برای افزایش متابولیسم بی‌نیاز می‌کنند. درنظر داشته باشید که همه چیز باید در حد اعتدال و نیاز بدن مصرف شود. استفاده بیش از اندازه هر نوع خوراکی، موجب اختلال در کاهش وزن و رژیم غذایی می‌گردد.

ویتامین‌ها و مواد موردنیاز بدن برای لاغری را بشناسید!

هرچند مصرف بهترین مولتی ویتامین برای کاهش وزن ضروری است، اما برخی از ویتامین‌ها اثرگذاری جدی بر افزایش متابولیسم بدن ایفا می‌کنند.

در ادامه به معرفی این ویتامین‌ها می‌پردازیم:

  • ویتامین‌های گروه ب: ویتامین‌های گروه ب شامل ۸ ویتامین محلول در آب است. این ویتامین‌ها شامل B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9 و B12 است. این ویتامین‌ها در سوخت و ساز کربوهیدرات، پروتئین و چربی‌ها اثرگذار هستند.
  • ویتامین دی: یکی از ویتامین‌های حیاتی در حفظ سلامت بدن انسان و تقویت استخوان بندی، ویتامین D است. این ویتامین جذب کلسیم را به آسانی امکان پذیر می‌کند. جذب ویتامین دی از نور آفتاب مفیدترین نوع تامین ویتامین دی است. مصرف این ویتامین با استفاده از ماهی، تخم مرغ و موادغذایی این‌چنینی امکان پذیر است.
  • ویتامین ث: یکی از ویتامین‌هایی که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش متابولیسم آن می‌شود، ویتامین C است.
  • آهن: کمبود آهن اصلی‌ترین عامل کاهش سوخت و ساز در بدن است. برای بهبود کاهش وزن و سلامت بدن حتما در صورت نیاز قرص یا شربت آهن مصرف کنید.
  • امگا۳: کمبود امگا ۳ در بدن انسان روند کاهش وزن را کند می‌کند. استفاده از مکمل امگا۳ و غذاهایی مثل ماهی، تخم مرغ و میگو دارای مقادیر زیادی امگا۳ است.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *