میان وعده های سالم در محل کار

 میان وعده های سالم در محل کار

افراد شاغل معمولا زمان زیادی از روز را در محل کارشان می‌گذرانند. سبک تغذیه این افراد در محل کار تعیین کننده سلامتی، نوع رژیم غذایی و جزییات دیگری است که در سلامت ماندن اثرگذار است. احساس گرسنگی و نیاز به سرگرمی در محل کار موجب می‌شود تا به دنبال میان وعده های سیر کننده باشید. هرچند میان وعده‌های ناسالم زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها خودتان را سیر کنید، اما بی‌شک تاثیر منفی بر سلامت و رژیم غذایی‌تان خواهند داشت.

چرا باید میان وعده استفاده کنیم؟

در ابتدا، بهتر است ضرورت مصرف میان وعده را بدانید و درک کنید که چرا به میان وعده نیاز دارید. آیا این وعده صرفا طبق عادت، نیاز می‌شود یا بدن ما به آن احتیاج دارد؟ مصرف میان وعده های سالم در محل کار و منزل موجب می‌شود تا سوخت و ساز بدن به خوبی اتفاقی افتد.

افزایش متابولیسم اولین دستاورد استفاده از میان وعده های سیر کننده است. دومین موضوع مهم آن، کاهش ولع و گرسنگی برای مصرف وعده اصلی است. اکثر افراد فاصله بین صبحانه تا ناهار و ناهار تا شام، دچار گرسنگی و ضعف می‌شوند.؛ در صورتی‌که در همین زمان، از میان وعده های سالم در منزل و محل کار استفاده نکنید، ریسک خوردن بیش از اندازه غذا را خواهید داشت.

معمولا افرادی که در خوردن میان وعده های سالم در محل کار و خانه جدی عمل نمی‌کنند، در مقابل وسوسه‌های لحظه‌ای ناشی از گرسنگی بیش از حد، سست هستند و در نتیجه، تمام زحمات‌شان برای رژیم غذایی از بین خواهد رفت.

میان وعده چه چیزی بخورید؟

سوال اساسی در خصوص میان وعده این‌جا است که حال، باتوجه به کشف راز مهم مصرف میان وعده، باید چه چیزی مصرف کنید؟ اگر مقاله ۵ خوراکی معجزه آسا برای افزایش وزن سریع را در کالری شمار زیره مطالعه کرده باشید، حتما می‌دانید که چه میان وعده های سیر کننده ای می‌توانید انتخاب کنید که به کاهش وزن‌تان نیز کمک کند.

در ادامه این میان وعده های سالم در محل کار را معرفی می‌کنیم تا به‌راحتی بتوانید کاهش وزن یا ثبات وزنی را حفظ کنید.

میان وعده های سالم

۱- میوه بخورید!

یکی از بهترین و مهم‌ترین میان وعده های سالم در محل کار میوه است. شما می‌توانید کمی از میوه‌های فصل را برای خودتان برش زده و داخل ظروف مخصوص قرار دهید تا در زمان‌های گرسنگی از آن استفاده کنید. یادتان باشد که مصرف میوه بسیار بهتر از کیک، کلوچه و خوراکی‌هایی با قند غیرطبیعی و پرکالری است.

۲- آجیل بخورید!

دانه‌های روغنی مثل پسته، بادام، فندق، گردو، دانه سویا، نخودچی و کشمش از جمله بهترین میان وعده های سیر کننده در محل کار هستند. شما با مقدار اندکی از این خوراکی‌ها سیر می‌شوید و ولع خوردن‌تان را برای وعد‌ه‌های اصلی کنترل می‌کنید تا دچار لغزش در رژیم لاغری، تثبیت یا سلامتی‌تان نشوید.

۳- ذرت بوداده بخورید!

ذرت بوداده خوراکی هیجان‌انگیزی است که می‌توانید از آن به عنوان میان وعده در منزل یا محل کار استفاده کنید. یادتان باشد که این خوراکی، معمولا به صورت خانگی ویژگی‌های خاص خودش را دارد. استفاده از بسته‌های سوپرمارکتی به‌دلیل حجم بالای طعم دهنده، روغن و اسانس‌های خوراکی چندان پیشنهاد نمی‌شود.

۴- میوه خشک بخورید!

این روزها خوردن میوه خشک به شدت رایج شده است. افراد مختلف که حتی تمایلی به مصرف میوه ندارند، از میوه خشک استقبال می‌کنند. پس بدیهی است که می‌توان از میوه خشک مثل میوه، در میان وعده های سالم در محل کار استفاده کرد و بدون استفاده از کالری‌های عجیب بیسکوییت‌ها و خوراکی‌های فرآوری شده، سالم ماند.

۵- ماست طعم دار بخورید!

در بسیاری از جشن‌ها و مهمانی‌ها از ماست طعم دار به عنوان دسر استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای میان وعده در محل کار یا منزل از ماست طعم دار استفاده کنید. هرچند باید توجه کنید که ماست طعم دار به ذائقه شما خوش است یا نه!

۶- چوب شور بخورید!

چوب شور طعم جالبی از نان‌های مثل بربری را تداعی می‌کند. طعم مطلوب آن به همراه کنجد نیز تولید می‌شود. چوب شور یکی از میان وعده های سالم است که می‌توانید با خیال آسوده از آن مصرف کنید و نگران کالری عجیب یا ضرر آن برای بدن نباشید.

۷- جو دو سر با میوه بخورید!

یکی از خوراکی‌های خوبی که به عنوان میان وعده های سالم در محل کار می‌توانید استفاده کنید، جو دو سر به همراه میوه‌هایی مثل موز یا ترکیب آن با شیر است. جو دو سر جزو میان وعده های سیر کننده است.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *