ورزش مناسب افزایش وزن وجود دارد؟

 ورزش مناسب افزایش وزن وجود دارد؟

افرادی که دارای اضافه وزن هستند، دغدغه همیشگی برای کاهش وزن و پیدا کردن ورزش‌های مناسب برای چربی سوزی دارند. بر خلاف این دسته از انسان‌ها، افرادی هستند که دارای کاهش وزن زیاد بوده و علاقه‌مند به کشف ورزش مناسب افزایش وزن هستند. این افراد معمولا بهترین زمان ورزش برای چاق شدن و رژیم‌های غذایی مناسب افراد لاغر را جستجو می‌کنند تا بتوانند افزایش وزن مناسبی را به‌دست آورند.

اگر شما نیز دغدغه کشف ورزش مناسب افزایش وزن را دارید و می‌خواهید بهترین زمان ورزش برای چاق شدن را بدانید همراه ما باشید!

آیا ورزش مناسب افزایش وزن وجود دارد؟

شاید برای‌تان جالب باشد و بخواهید بدانید که آیا ورزش مناسب افزایش وزن وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید ماهیت ورزش را بدانید. معمولا اولین دستاورد ورزش، کالری سوزی و سپس، فرم دهی بدن از طریق کاهش حجم چربی و افزایش حجم عضلات است. در واقع، ورزش می‌تواند عضله سازی خوبی در بدن ایجاد کند و به همین دلیل، فرد دچار افزایش وزن می‌شود. عضلات ضمن دارا بودن حجم، وزن بالاتری نسبت به چربی دارند و همین موضوع سبب می‌شود تا افزایش وزن در افراد مختلف ایجاد شود.

تغذیه همزمان با ورزش مناسب افزایش وزن

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که موجب افزایش وزن می‌شود، سبک تغذیه و نوع کالری‌های دریافتی در افراد است. شما باید برای جبران چربی سوزی انجام شده در زمان ورزش، تغذیه مناسبی داشته باشید. استفاده از پروتئین های کم چرب مانند مرغ و ماهی گوشت قرمز، تخم مرغ و لبنیات پرچرب مانند شیر کامل و ماست یونانی پرچرب، ماست چکیده، خامه و سرشیر به همراه میوه‌هایی مثل آووکادو، آجیل هایی مثل بادام، کره بادام زمینی، پسته و گردو به همراه نان های سبوس دار و پخت شده با گندم کامل می‌تواند به شکلی سالم بدن‌تان را به افزایش وزن و فرم‌گیری برساند. یادتان باشد که تغذیه نقش اساسی در افزایش وزن سریع و سالم دارد. سعی کنید بدانید بشقاب سلامت چیست؟ و چگونه می‌توان تغذیه مناسبی برای افزایش وزن سالم داشت.

بهترین زمان ورزش برای چاق شدن

اگر بخواهید بهترین تایم ورزش برای چاق شدن را کشف کنید، باید بدانید که هر فرد باتوجه به سبک زندگی خود باید زمان ورزش را مشخص کند. معمولا انجام ورزش صبحگاهی بهترین زمان برای فرم دهی به بدن است. اما برای افرادی که سبک زندگی آن‌ها اجازه نمی‌دهد تا صبح ورزش کنند، بهترین نوع ورزش برای چاق شدن می‌تواند عصر یا شب باشد. در واقع، شما بهترین زمان برای ورزش کردن را، باید زمانی بدانید که می‌توانید به اندازه کافی و مداوم به آن وقت اختصاص دهید تا کالری سوزی در کنار فرم دهی به ماهیچه‌های بدن انجام شود و شما به هدف نهایی‌تان نزدیک‌تر شوید.

ورزش مناسب افزایش وزن چیست؟

حرکات ورزشی برای هر فرد باید حتما توسط مربی و فرد متخصص توصیه شود؛ چرا که شرایط بدنی هر فرد و آسیب‌هایی که در بخش مفاصل یا عضلات دست و پا یا کمر او ایجاد شده است، انجام ورزش‌ها را محدود می‌کند. بهترین فردی که می‌تواند با توجه به نقاط آسیب پذیر فرد ورزش توصیه کند، مربی مجرب و متخصص در این زمینه است. در ادامه به معرفی ورزش مناسب افزایش وزن می‌پردازیم.

۱- بارفیکس بهترین روش عضله سازی سینه و بازو

شما اگر بتوانید با استفاده از میله بارفیکس خودتان را به سمت بالا بکشید، قادر هستید تا بهترین عملکرد را از بدن‌تان مشاهده کنید. سعی کنید این تمرین را روزانه و خارج از زمان‌های تمرین و ورزش نیز انجام دهید تا ماهیچه‌های دست‌تان تقویت شده و آمادگی بهتری برای اجرای آن در تمرینات روزانه داشته باشید.

۲- شنا سوئدی بهترین روش عضله سازی

یکی از بهترین انواع ورزش مناسب افزایش وزن، شنا سوئدی است. در این روش با اعمال فشار به پاها و عضلات سینه، سرشانه و بازو می‌توانید عملکرد عادی از عضله سازی ببینید و فرم زیبایی در اندام‌تان ایجاد کنید.

۳- پرس سینه و بازو با هالتر بر روی نیمکت

شما می‌توانید به کمک یک هالتر مناسب پرس سینه و بازو را تمرین کنید. با این کار می‌توانید عضلات سه سر، و عضلات سینه را تقویت کنید و با تغذیه مناسب حجم خوبی در بدن ایجاد کنید.

۴- تمرینات پا به شکل خوابیده

یکی از موثرترین تمریناتی که می‌تواند فرم شکم و پاهای شما را مناسب کند، تمریناتی است که به شکل خوابیده می‌توانید انجام دهید. احساس فشار در عضلات شکم و پا موجب تقویت عضلات این نواحی و فرم‌دهی می‌شود.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *