چاقی و ارتباط آن با کالری

 چاقی و ارتباط آن با کالری

کالری واحد اندازه گیری انرژی است. از کالری معمولاً برای اندازه گیری میزان انرژی غذاها و نوشیدنی ها استفاده می شود. برای چربی سوزی ، باید کالری کمتری نسبت به آن چه بدنتان در روز می سوزاند مصرف کنید و همینطور برای برای یک افزایش وزن سالم باید کالری بیشتر از میزان سوخت و ساز بدنتان بخورید.

پرخوری همچنان یکی از علل برجسته افزایش وزن است. اگر کالری دریافتی شما در طول روز بیشتر از میزان سوخت و ساز بدنتان باشد، به احتمال زیاد وزن اضافه خواهید کرد. خوردن حساب نشده ، میان وعده های مکرر و انتخاب رژیم های غذایی غنی از کالری و با مواد مغذی اندک ، همگی باعث مصرف کالری بیش از حد و چاقی می شود.

تعیین میزان کالری مورد نیاز بدن به تنهایی ممکن است دشوار باشد ، بنابراین اگر با پرخوری دست و پنجه نرم می کنید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

برخی از راه های ساده جلوگیری از پرخوری شامل پیروی از یک رژیم لاغری حاوی فیبر بالا ، پروتئین بالا ، غذای رژیمی گیاهی، نوشیدن آب به جای نوشیدنی های پر کالری و افزایش میزان فعالیت است.

در این مقاله به بررسی میزان کالری مورد نیاز زن ها و مردها در سنین گوناگون می پردازیم تا ببینیم کالری چه رابطه ای با افزایش و کاهش وزن دارد.

به طورمیانگین چقدر کالری لازم است؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی از جمله سن ، قد ، وزن فعلی ، سطح فعالیت و سلامت سوخت و ساز شما بستگی دارد.

هنگام تلاش برای کاهش وزن، یک قانون کلی وجود دارد: اگر ۵۰۰ کالری کمتر از آن چه با توجه به وزن فعلی تان نیاز دارید، کالری مصرف کنید، هفته ای ۰.۴۵ کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.

کالری و چاقی

کالری مورد نیاز زنان

یک زن با ​​فعالیت متوسط در سنین بین ۲۶ تا ۵۰ سالگی برای حفظ وزن خود باید روزانه حدود ۲۰۰۰ کالری و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم وزن در هفته باید روزانه ۱۵۰۰ کالری بخورد.

زنانی که فعالیتشان زیاد است و بیش از ۵ کیلومتر در روز پیاده روی می کنند، کالری سوزی بیشتری دارند. آن ها برای حفظ وزن خود باید ۲۲۰۰ کالری یا بیشتر در روز مصرف کنند و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرموزن در هفته حداقل باید ۱۷۰۰ کالری بخورند.

زنان جوان در اوایل ۲۰ سالگی به کالری بیشتری نیاز دارند. آنها برای حفظ وزن خود حدوداً ۲۲۰۰ کالری در روز نیاز دارند.

زنان بالای ۵۰ سال به طور کلی کالری کمتری نیاز دارند. زنان بالای ۵۰ سال با فعالیت متوسط برای حفظ وزن خود به ۱۸۰۰ کالری در روز و برای کاهش ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته، به ۱۳۰۰ کالری در روز نیاز دارند.

این برآوردها در مورد زنان باردار یا شیرده اعمال نمی شود ، زیرا آنها به میزان قابل توجهی کالری نیاز دارند.

۴ توصیه برای کاهش سایز با رژیم غذایی

کالری مورد نیاز مردان

یک مرد با فعالیت متوسط در سنین بین ۲۶ تا ۴۵ سال برای حفظ وزن خود به ۲۶۰۰ کالری در روز و برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته، به ۲۱۰۰ کالری در روز نیاز دارد.

مردانی که فعالیتشان زیاد است و بیش از ۵ کیلومتر در روز پیاده روی می کنند ، کالری سوزی بیشتری دارند. آن ها ممکن است برای حفظ وزن خود به ۲۸۰۰-۳۰۰۰ کالری در روز و برای از دست دادن وزن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته به ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری در روز نیاز داشته باشند.

مردان جوان ۱۹-۲۵ ساله به انرژی بیشتری نیاز دارند. آنها برای حفظ وزن خود به طور متوسط ​​به ۲۸۰۰ کالری در روز و در صورت فعالیت زیاد به ۳۰۰۰ کالری نیاز دارند. مردان جوان با فعالیت متوسط برای از دست دادن ۰.۴۵ کیلوگرم در هفته ، ​​باید روزانه ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری مصرف کنند.

معمولا با افزایش سن مردان، نیاز به انرژی کاهش می یابد. در سنین ۴۶ تا ۶۵ سالگی ، مردان با فعالیت متوسط ​​به طور میانگین ​​به ۲۴۰۰ کالری در روز نیاز دارند. پس از ۶۶ سال ، کالری مورد نیاز متوسط ​​مردان به حدود ۲۲۰۰ کالری در روز می رسد.

کالری سوزی

کنترل کالری

اگر رژیم غذاییتان به اندازه دلخواه تاثیر گذار نیست ، ممکن است بخواهید میزان کالری مصرفی خود را بررسی کنید و تاثیر رژیمتان را دقیق تر بسنجید. اگر برای کاهش وزن به کمبود کالری پایبند هستید ، می توانید از اپلیکیشن های کالری شمار استفاده کنید. جنس، وزن، قد و میزان فعالیت خود را وارد کنید. کالری شمار به شما می گوید که برای حفظ وزن، لاغر شدن یا کاهش سریع وزن، روزانه چه مقدار کالری مصرف کنید. اپلیکیشن کالری شمار زیره به شما کمک می کند که کالری های ورودی به بدنتان را محاسبه کرده و دقیقا به همان میزان که میخواهید کالری مصرف کنید و رژیم غذایی سالم تری داشته باشید. با نصب اپلیکیشن زیره و خرید اکانت ویژه آن، می توانید رژیم غذایی خود را بهتر کنترل کنید و سریع تر به تناسب اندام و وزن ایده آل خود برسید.

توجه داشته باشید که کاهش مصرف کالری می تواند برای کاهش وزن هم خطرناک و هم موثر باشد. بر اساس توصیه پزشک، کالری مصرفی خود را با مقداری پایدار و سالم کاهش دهید.

 

 

 

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *