چه کنیم که با کاهش وزن، صورتمان لاغر نشود؟

 چه کنیم که با کاهش وزن، صورتمان لاغر نشود؟

لاغری شکم و پهلو بدون لاغری صورت، دغدغۀ افرادی است که قصد کاهش وزن زیاد دارند. احتمالاً بعد از بررسی رژیم‌های غذایی متنوع، برنامه‌های ورزشی مختلف و راهکارهای لاغری، قصد رسیدن به وزنی مطلوب را پیدا کرده‌اید؛ اما مسأله‌ای که ذهن‌تان را درگیر خود می‌کند، لاغر شدن صورت در اثر کاهش وزن است؛ بنابراین، لاغری شکم و پهلو بدون لاغری صورت می‌تواند یک راهکار معجزه‌آسا به نظر آید.

خوشبختانه، می‌توان با رعایت کردن برخی از نکات، این امر را شدنی کرد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که لاغری صورت تا حدودی اجتناب‌ناپذیر است. با این حال، می‌توان با اتخاذ کردن راهکارهایی، مانع از لاغر شدن بیش از حد صورت شد. در این مقاله با چند توصیۀ مهم به این منظور همراه خواهیم بود.

چند نکته دربارۀ لاغری شکم و پهلو بدون لاغری صورت

کسانی که به دنبال کاهش وزن و رهایی از چربی‌ها هستند، ترجیح می‌دهند که چربی‌ها را فقط از نواحی مورد نظر کاهش دهند. باید گفت که این کار تقریباً غیرممکن است. کاهش وزن، جزء در مواردی که با عمل‌های جراحی دقیق انجام می‌شود، از همۀ بخش‌های بدن صورت خواهد گرفت.

هرچند که بعضی از جاهای بدن بیشتر از سایر قسمت‌ها دستخوش تغییر می‌شود. به عنوان مثال، اگر قصد کاهش چربی‌های دور شکم دارید، نمی‌توان انتظار داشت که هیچگونه لاغری در صورت یا باسن اتفاق نیافتد. حتی اگر همۀ تمریناتی که انجام می‌دهید در راستای کاهش چربی‌های یک ناحیۀ خاص باشد؛ چرا که بدن در هنگام مصرف انرژی ذخیره شده در چربی‌ها، آن را از همۀ بخش‌های بدن دریافت می‌کند. با این حال، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید لاغری صورت را در هنگام کاهش وزن به حداقل برسانید.

چند نکته دربارۀ لاغری شکم و پهلو بدون لاغری صورت

به صورت تدریجی وزن کم کنید!

اگر قصد کاهش وزن دارید، این کار را به آهستگی و تدریجی انجام دهید. بهترین شیوه برای کاهش وزن این است که هر هفته، نهایتاً نیم کیلوگرم تا دو کیلوگرم وزن کم کنید.

گرفتن رژیم‌های سنگین و یکباره، نه تنها نتایجی نامطوب بر صورت و سلامت پوست دارد، بلکه می‌تواند سلامتی شما را نیز به خطر بیندازد. علاوه بر این، بیشتر کسانی که به یکباره وزن زیادی کم می‌کنند، احتمال اینکه بعد از مدتی مجدداً به وزن پیشین خود برسند وجود دارد.

به دنبال تقویت عضلات باشید!

ورزش کردن یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش وزن بدون هیچ گونه عوارض جانبی است. ورزش کردن نه تنها باعث مصرف چربی‌های اضافۀ بدن می‌شود بلکه باعث زیباتر شدن بدن بعد از لاغری خواهد شد. علاوه بر این، قوای بدنی و استقامت آن را نیز افزایش می‌دهد.

بنابراین، اگر در حین کاهش وزن، روشی را برای تقویت عضلات پیش بگیرید، امکان این که نتیجۀ نهایی مطلوب‌تر باشد بیشتر خواهد بود. همچنین که کاهش وزن از طریق ورزش کردن، عمدتاً چربی‌های شکم و پهلو را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رژیم غذایی سالم داشته باشید!

داشتن رژیم غذایی سالم می‌تواند تأثیرات زیادی بر لاغری شکم و پهلو بدون لاغری صورت داشته باشد. وقتی رژیم غذایی ناسالم داشته باشید، اختلالاتی در هورمون‌ها و وضعیت متابولیسم بدن به وجود می‌آید. در هنگام کاهش وزن تلاش کنید که بیشتر از سبزیجات سالم، میوه‌ها، غلات کامل، پروتئین‌های گیاهی و منابع ویتامینی خوب استفاده کنید. یکی از بهترین رژیم‌های غذایی سالم که می‌توانید در این زمینه پیش بگیرید، استفاده از بشقاب سلامت است.

بیشتر بخوانید: بشقاب سلامت چیست؟

 کلاژن پوست را تحریک کنید!

بخش مهمی از قوام و زیبایی صورت، مربوط به کلاژن پوست است. هنگامی که قصد کاهش وزن دارید بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که تولید کلاژن در پوست را تحریک می‌کنند. انواع ترتینویین‌ها و سرم‌های مخصوص وجود دارند که می‌توانید از پزشکتان بخواهید برای شما تجویز کنند. خوراکی‌های مختلفی نیز می‌توانند باعث ایجاد چنین اثری شوند. فلفل دلمه‌ای قرمز، گوجه فرنگی، تخم مرغ، گوشت بوقلمون، ماهی سالمون، تخم آفتاب گردان، آلوئه ورا و جینسنگ از جملۀ این موارد هستند.

سیگار نکشید!

سیگار و دخانیات می‌توانند باعث کاهش حالت ارتجاعی پوست شوند. این اتفاق به خصوص در زمان کاهش وزن می‌تواند اثرات قابل توجهی بر صورت داشته باشد. هرچه کمتر در معرض دود سیگار قرار بگیرید، سلامت پوست صورتتان بیشتر تضمین خواهد بود. قرار گرفتن در معرض دود سیگار باعث افزایش پروتئین‌های التهابی در پوست می‌شود که می‌توانند منجر به افزایش چین و چروک پوست شوند.

آب زیاد بنوشید!

مصرف کافی آب می‌تواند تا حد زیادی به جلوگیری از لاغر شدن صورت هنگام کاهش وزن کمک کند. کم آب شدن بدن به خصوص هنگامی که ورزش می‌کنید، باعث جمع شدن سلول‌های پوست می‌شود. در نتیجۀ این اتفاق، پوست حالتی خشک و غیرمنعطف به خود خواهد گرفت که می‌تواند اثراتی مشهود بر فرم صورت داشته باشد.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *