یوگا چیست و چند نوع یوگا داریم؟

 یوگا چیست و چند نوع یوگا داریم؟

این روزها که میل و علاقه‌مندی بسیاری از افراد به انجام دادن ورزش یوگا جلب شده است، عده زیادی طرفدار این ورزش روحی و جسمی شده‌اند. یوگا با عملکردی یکپارچه و جالب، اورگان‌های بدن را باهم همراه می‌کند تا به یک هدف خاص دست پیدا کنند. در یوگا افراد با انجام تمرینات مختلف تعادلی، کششی و تمرکزی، عملکرد ذهن را تحت تاثیر قرار می‌دهند و نتیجه چنین تمرینات جالبی در ورزش یوگا، چیزی شبیه به مدیتیشن با یوگا است. این ورزش تا حدی گسترده است که می‌توان از آن برای درمان درد و مشکلات روحی نیز استفاده کرد.

اگر علاقه‌مند به ورزش یوگا هستید و می‌خواهید با انواع یوگا آشنا شوید و مدیتیشن با یوگا را بشناسید تا پایان همراه ما باشید!

ورزش یوگا را بهتر بشناسیم!

حتما برای شما نیز جالب است که بدانید ورزش یوگا چیست و چه کمکی به انسان می‌کند که تا این اندازه محبوب شده است. یوگا نوعی ورزش کششی و تعادلی است که در آن تلاش بر همگام سازی ذهن با بدن است. این همگام سازی نتایج درخشانی مانند آرامش، کاهش درد، افزایش تمرکز، بهبود سطح سلامتی و حتی افزایش متابولیسم دارد. شما به‌راحتی می‌توانید با ورزش یوگا افزایش متابولیسم را در بدن‌تان ایجاد کنید و با کمک صبحانه رژیمی برای لاغری و تغذیه مناسب، جسم‌تان را به استاندارد موردنظر نزدیک کنید و سلامت باشید.

مدیتیشن با یوگا به شما کمک می‌کند که احساسات، عواطف و تمرکز ذهنی‌تان را سامان بخشی کنید و به آرامشی زیبا، دست پیدا کنید.

با انواع یوگا آشنا شوید!

دنیای ورزش یوگا بسیار گسترده است. شما به راحتی می‌توانید در این دنیای زیبا شناور باشید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. اصلا تفاوتی ندارد که چه سبک و سلیقه‌ای برایتان جذاب است، انواع گویا برای پاسخ‌دهی به نیاز و سلایق شما وجود دارد که بنابر شرایط می‌توانید آن را انتخاب کنید.

۱- ورزش یوگای هاتا

اگر عاشق مدیتیشن با یوگا هستید، می‌توانید ورزش یوگا هاتا را انتخاب کنید. در این شاخه از یوگا می‌توان ترکیب زیبایی از تمرکز، حرکات یوگا، انعطاف پذیری و مراقبه را شاهد بود. این ورزش بهترین راه‌کار برای کنترل استرس و نگرانی‌های زندگی روزمره است.

۲- ورزش یوگای آناندا

در یوگای آناندا می‌آموزید که چگونه به آرام‌ترین شکل ممکن انرژی مورد نیاز را به مغز برسانید و بدن‌تان را برای مدیتیشن و تمرکز آماده کنید. رسیدن به تعادل و تراز کردن بدن یکی از اصلی‌ترین اهداف یوگای آناندا است.

۳- ورزش یوگای آشتانگا

اگر بخواهید خیلی حرفه‌ای ورزش یوگا را دنبال کنید و حرکاتی فوق‌العاده دقیق، متمرکز و صحیح را انجام دهید، باید یوگای آشتانگا را امتحان کنید. این سبک از یوگا با تمرکز بر تنفس و حرکات بدن و نوع حرکت منظم ماهیچه‌ها، تلاش می‌کند تا گردش خون را با سرعت بیشتری در بدن ایجاد کند و قوای بدنی را بیش از پیش تقویت کند. هدف این نوع یوگا، تقویت ماهیچه‌ها، افزایش تمرکز و بهبود ساختار بدن و سم زدایی است.

یادتان باشد که آشتانگا اصلا انتخاب مناسبی برای افراد مبتدی نیست و باید بعد از گذراندن دوره‌های آسان‌تر ورزش یوگا وارد این شاخه که یکی از انواع یوگا است، بشوید. چربی سوزی سریع و سالم با همین نوع یوگا امکان‌پذیر است.

۴- ورزش یوگای بیکرام

یکی از انواع یوگا که برای مناطق گرمسیر و دارای رطوبت بسیار مناسب است، یوگای بیکرام است. این نوع از یوگا معمولا با انجام ورزش‌های تقویت عضلات، انعطاف پذیری، هوازی و کاهش وزنی همراه است.

انجام این تمرینات از یوگا در دمای ۴۰ درجه سانتی گراد و رطوبت بیش از ۴۰% بسیار توصیه می‌شود؛ چرا که روند سم زدایی بدن در کنار محافظت از آسیب به خوبی انجام می‌شود.

ورزش یوگای بیکرام

۵- ورزش یوگای وینیاسا

اگر هدف شما از انجام یوگا چیزی باشد که در آن بتوانید تعرق مطلوبی را تجربه کنید، کالری بسوزانید، تحرک داشته باشید، لبخند بزنید و تمرکز در زمان حال را یاد بگیرید، احتمالا یوگای وینیاسا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود. ورزش یوگا با افزایش تمرکز در زندگی زمان حال و تحرکت کافی می‌تواند سلامت بدن‌تان را تضمین کند.

۶-ورزش یوگای ایشتا

اگر عاشق مدیتیشن با یوگا هستید و می‌خواهید تصویر سازی در پس ذهن‌تان با تمرکز و حرکات بدنی همراه باشد، می‌توانید یکی از بهترین انواع یوگا به نام ایشتا را انتخاب کنید و از سبک متفاوت و جذاب آن لذت ببرید. این سبک با تلفیق مراقبه، حرکات بدنی و تمرکزی بهترین حس و حال را برایتان ایجاد می‌کند.

۷- ورزش یوگای کندالینی

اگر از طرفداران مدیتیشن با یوگا باشید، حتما یوگای کندالینی را می‌پسندید. در این نوع یوگا، تمرکز بر سیستم عصبی انسان است. معمولا لباس‌ ورزشکاران این نوع از یوگا سفید رنگ است و تمرکز حرکات بر انرژی رسانی به سیستم عصبی فرد است. نتایج این یوگا در طول روز بسیار مطلوب است.

زیره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *