۱۷ نکته برای داشتن یک رژیم لاغری موثر

 ۱۷ نکته برای داشتن یک رژیم لاغری موثر

در حالی که روش های زیادی برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد، یافتن یک برنامه غذایی سالم که بتوانید به آن پایبند باشید، بهترین راه برای اطمینان از کاهش وزن موفق در طولانی مدت است. اگرچه رژیم های مد روز ممکن است یک راه حل سریع داشته باشند، اما غالباً ناسالم هستند و بدن را از مواد مغذی و کالری های مورد نیاز آن محروم می کنند.بر خلاف یک رژیم لاغری اصولی، این رژیم ها باعث می شوند بیشتر افراد پس از رسیدن به وزن ایده آل به عادت های ناسالم خود برگردند.

به یاد داشته باشید ، کاهش وزن برای همه به یک معنا نیست. برای موفقیت، یافتن طرحی مناسب برای شما و متناسب با سبک زندگی شما مهم است. در این مقاله نکاتی برای رژیم کاهش وزن بیان خواهد شد.اگر نمی توانید به همه این پیشنهادات متعهد شوید، سعی کنید فقط با چند پیشنهاد شروع کنید که فکر می کنید برای شما مفید خواهد بود. این نکات به شما کمک می کنند چگونه لاغر شوید که سلامت و تندرستی خود را به نقطه ای ایمن و پایدار برسانید و آن را حفظ کنید.

۱.     فیبر بخورید

فیبر در غذاهای سالم از جمله سبزیجات ، میوه ها ، لوبیا و غلات کامل یافت می شود. برخی مطالعات نشان داده است که مصرف غذاهای غنی از فیبر ممکن است به کاهش وزن و چربی سوزی کمک کند. افزایش مصرف فیبر به آسانی افزودن لوبیا به سالاد، خوردن جو دوسر برای صبحانه یا خوردن میان وعده مغزها و دانه های غنی از فیبر است.رژیم لاغری

انواع رژیم لاغری

۲.     شکر اضافه را حذف کنید

شکر اضافه شده ، به ویژه در نوشیدنی های شیرین ، دلیل اصلی افزایش وزن ناسالم و مشکلات سلامتی مانند دیابت و بیماری های قلبی است. به علاوه ، غذاهایی مانند آب نبات ، نوشابه و محصولات پخته شده که حاوی مقدار زیادی قند اضافه شده هستند ، مواد مغذی بدن شما برای سالم ماندن کاهش می دهند. قطع غذاهای حاوی قندهای اضافه راهی عالی برای کاهش وزن اضافه است.حتی غذاهایی که با عنوان «سالم» یا «ارگانیک» تبلیغ می شوند می توانند قند زیادی داشته باشند. بنابراین ، خواندن برچسب های تغذیه ای یک امر ضروری است.

۳.     جایی برای چربی سالم ایجاد کنید

در حالی که چربی اغلب اولین چیزی است که وقتی می خواهید سریع لاغر شوید کاهش می یابد ، چربی های سالم در واقع می توانند به شما در کاهش سایز کمک کنند. در واقع پیروی از یک رژیم غذایی پرچرب که سرشار از غذاهایی مانند روغن زیتون، آووکادو و آجیل است، چربی سوزی را به حداکثر می رساند.علاوه بر این ، چربی ها به شما کمک می کنند تا برای مدت طولانی تری سیر بمانید ، ولع مصرف را کاهش می دهند و به شما کمک می کنند تا در مسیر خود باشید.

۴.     حواس پرتی را به حداقل برسانید

در حالی که به نظر نمی رسد مصرف وعده های غذایی جلوی تلویزیون یا رایانه کارشکنی در رژیم باشد ، اما غذا خوردن در حالی که حواس شما پرت است باعث می شود کالری بیشتری مصرف کنید و وزن اضافه کنید. غذا خوردن در کنار میز شام ، به دور از مزاحمت های احتمالی ، نه تنها روش خوبی برای پایین آوردن وزن است بلکه به شما امکان می دهد تا دوباره با عزیزانتان ارتباط برقرار کنید.تلفن هوشمند دستگاه دیگری است که باید هنگام صرف غذا کنار بگذارید. پیمایش از طریق ایمیل ها یا فید اینستاگرام یا فیس بوک، خود به اندازه تلویزیون یا کامپیوتر باعث حواس پرتی می شود.

۵.     به سوی سلامتی قدم بزنید

بسیاری از مردم معتقدند که برای چربی سوزی از طریق ورزش باید یک برنامه تمرین دقیق داشته باشند. در حالی که انواع گوناگون فعالیت ها برای بدن مهم است ، پیاده روی می تواند راهی آسان برای کالری سوزی باشد.در حقیقت ، فقط ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز به کاهش وزن کمک می کند. به علاوه ، این یک فعالیت لذت بخش است که می توانید در داخل و خارج از خانه در هر زمان از روز انجام دهید.

۶.     سرآشپز درون خود را نمایان کنید

رژیم لاغری سریع

طبق تحقیقات پختن وعده های غذایی بیشتر در خانه باعث کاهش وزن و تغذیه سالم می شود. اگرچه خوردن وعده های غذایی در رستوران ها لذت بخش است و می تواند در یک برنامه غذایی سالم باشد ، اما تمرکز بر پختن وعده های غذایی بیشتر در خانه راهی عالی برای کنترل وزن شماست. علاوه بر این ، تهیه وعده های غذایی در خانه به شما امکان می دهد با صرفه جویی همزمان پول، با مواد جدید و سالم رسپی های تازه کشف کنید.

۷.     صبحانه ای غنی از پروتئین بخورید

داشتن برنامه رژیم لاغری و خوردن غذاهای پروتئینی از جمله تخم مرغ در صبحانه شما می تواند به کاهش وزن کمک کند. کافی است ظرف روزانه غلات خود را با یک مخلوط بسته بندی شده پروتئینی که با تخم مرغ و سبزیجات خورد شده، درست شده عوض کنید.افزایش مصرف پروتئین در صبح همچنین ممکن است به شما کمک کند از میان وعده های ناسالم جلوگیری کنید و کنترل اشتها را در طول روز بهبود ببخشید.

۸.     کالری ها را ننوشید

در حالی که اکثر مردم می دانند باید از نوشابه و میلک شیک اجتناب کنند، اما بسیاری از مردم نمی دانند که حتی نوشیدنی هایی که برای تقویت عملکرد ورزشی یا بهبود سلامتی تبلیغ می شوند می توانند با مواد ناخواسته همراه شوند. نوشیدنی های ورزشی ، قهوه و آب های طعم دار مقادیر زیادی کالری، رنگهای مصنوعی و قند اضافه دارند.

حتی آب میوه که اغلب به عنوان یک نوشیدنی سالم تبلیغ می شود، در صورت مصرف بیش از حد می تواند منجر به افزایش وزن شود. تمرکز خود را بر روی آبرسانی به بدن بگذارید تا تعداد کالری هایی را که در طول روز می نوشید به حداقل برسند.

۹.     هیدراته بمانید

نوشیدن آب کافی در طول روز برای تندرستی و سلامت شما مفید است و حتی می تواند به حفظ وزن سالم کمک کند.یک مطالعه بر روی بیش از ۹۵۰۰ نفر نشان داد کسانی که به میزان کافی هیدراته نشده اند ، شاخص های توده بدنی (BMI) بالاتری دارند و احتمال چاقی در آنها بیشتر از کسانی است که به طور مناسب هیدراته شده اند. علاوه بر این ، ثابت شده است افرادی که قبل از غذا آب می نوشند کالری کمتری مصرف می کنند.

۱۰.یک همراه پیدا کنید

اگر در پایبندی به یک برنامه تمرینی معمولی یا برنامه غذایی سالم مشکل دارید، از یکی از دوستان خود دعوت کنید تا به شما ملحق شود و به شما کمک کند در مسیر خود باشید. مطالعات نشان می دهد افرادی که دوستان لاغر دارند ، بیشتر احتمال دارد که به رژیم لاغری کاهش وزن و برنامه های ورزشی روی آورند. آن ها همچنین در مقایسه با کسانی که به تنهایی رژیم می گیرند، تمایل بیشتری به کاهش سایز دارند. داشتن یک دوست یا یکی از اعضای خانواده با اهداف سلامتی یکسان می تواند به شما در داشتن انگیزه در عین سرگرمی همزمان کمک کند.

چگونه لاغری شویم

۱۱.خودتان را محروم نکنید

اینکه به خود بگویید دیگر هرگز غذاهای مورد علاقه خود را نخواهید خورد، نه تنها غیر واقعی است بلکه ممکن است شما را برای شکست آماده کند. احساس محرومیت فقط باعث می شود غذای ممنوع بیشتری بخواهید و ممکن است باعث شود که در نهایت تسلیم شوید. ایجاد فضای مناسب برای سرگرمی، خودکنترلی را به شما می آموزد و شما را برای سبک زندگی جدید و سالمتان آماده می کند.

۱۲.واقع بین باشید

مقایسه خود با مدل های مجله ها یا افراد مشهور در تلویزیون نه تنها غیر واقعی است بلکه می تواند ناسالم هم باشد. اگرچه داشتن یک الگوی سالم می تواند راهی عالی برای حفظ انگیزه باشد ، اما انتقاد زیادی از خود می تواند شما را عقب نگه دارد و منجر به رفتارهای ناسالم شود. سعی کنید بیشتر بر احساس خود تمرکز کنید تا اینکه به ظاهر خود بپردازید. انگیزه های اصلی شما باید شادتر ، متناسب تر و سالم تر بودن باشد.

۱۳.سبزیجات بخورید

سبزیجات مملو از فیبر و مواد مغذی بدن شما هستند. علاوه بر این ، افزایش مصرف سبزیجات می تواند به چربی سوزی کمک کند. در واقع ، مطالعات نشان می دهد که خوردن سالاد قبل از غذا می تواند به احساس سیری کمک کند و باعث شود کمتر بخورید. علاوه بر این ، مصرف مواد غذایی گیاهی در طول روز می تواند به شما در حفظ وزن سالم کمک کند و ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت را کاهش دهد.

۱۴.خلا را پر کنید

بی حوصلگی ممکن است شما را به سمت غذاهای ناسالم سوق دهد. مطالعات نشان داده است که بی حوصلگی به افزایش کلی مصرف کالری کمک می کند؛ زیرا افراد را برای خوردن غذای بیشتر، خواه سالم یا ناسالم تحت تأثیر قرار می دهد. یافتن فعالیت های جدید یا سرگرمی هایی که از آنها لذت می برید راهی عالی برای جلوگیری از پرخوری ناشی از بی حوصلگی است. پیاده روی و لذت بردن از طبیعت می تواند به شما کمک کند تا انگیزه خود را حفظ کرده و به اهداف سلامتی خود پایبند باشید.

۱۵.برای خودتان وقت بگذارید

ایجاد یک سبک زندگی سالم به معنای یافتن زمانی است که خود را در اولویت قرار دهید ، حتی اگر این کار را ممکن نمی دانید. زندگی اغلب مانع تغذیه سالم و اهداف تناسب اندام می شود ، بنابراین مهم است که برنامه ای را تهیه کنید که شامل وقت شخصی باشد و به آن پایبند باشید. مسئولیت هایی مانند کار و خانواده از مهمترین موارد هستند ، اما سلامتی شما باید یکی از اولویت های اصلی شما باشد.

۱۶.تمریناتی را پیدا کنید که واقعاً از آن لذت می برید

نکته مهم در مورد انتخاب یک برنامه تمرینی این است که امکانات بی پایان داشته باشد. باید علاقه خود را به ورزش های گوناگون کشف کنید. برخی فعالیت ها کالری بیشتری نسبت به دیگران می سوزانند. با این حال ، شما نباید تمرین را فقط بر اساس نتایجی که فکر می کنید از آن خواهید گرفت ، انتخاب کنید. یافتن فعالیت هایی که مشتاقانه آنها را انجام می دهید و باعث خوشحالی شما می شود بسیار مهم است. به این ترتیب احتمال اینکه به آنها پایبند باشید بیشتر است.

۱۷.کالری مصرفی خود را کنترل کنید

اگر رژیم غذاییتان به اندازه دلخواه تاثیر گذار نیست، ممکن است بخواهید میزان کالری مصرفی خود را بررسی کنید و تاثیر رژیمتان را دقیق تر بسنجید. اگر برای کاهش وزن به کمبود کالری پایبند هستید ، می توانید از اپلیکیشن های کالری شمار استفاده کنید. جنس، وزن، قد و میزان فعالیت خود را وارد کنید. کالری شمار به شما می گوید که برای حفظ وزن، رژیم لاغری یا کاهش سریع وزن، روزانه چه مقدار کالری مصرف کنید. اپلیکیشن کالری شمار زیره به شما کمک می کند که کالری های ورودی به بدنتان را محاسبه کرده و دقیقا به همان میزان که میخواهید کالری مصرف کنید و رژیم غذایی سالم تری داشته باشید. با نصب اپلیکیشن زیره و خرید اکانت ویژه آن، می توانید رژیم غذایی خود را بهتر کنترل کنید و سریع تر به تناسب اندام و وزن ایده آل خود برسید.(رژیم لاغری)

زیره

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *